1. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, obchodzimy:

w czwartek, przypada święto Podwyższenia Krzyża Pańskiego. Po Mszy Świętej o godzinie 1800 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu do godziny 2000 z możliwością skorzystania z sakramentu spowiedzi.
- w sobotę, po Mszy Św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”.
2. Za tydzień w niedzielę, powitamy w naszej wspólnocie księdza Zbigniewa Drzała - probobszcza z parafii św. Anny i Joachima z Gdańskiej Letnicy, który wygłosi dla nas Słowo Boże. Po Mszach Świętych odbędzie się zbiórka na rzecz budowy przedszkola przy parafii w Gdańsku Letnicy.
3. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. mają spotkanie we wtorki lub środy o godz. 1700 w Sali Św. Andrzeja w Domu Parafialnym. Uroczystość I Komunii św. odbędzie się w sobotę, 18. maja 2024 r. Rocznica, dla przyjętych w tym roku, odbędzie się w niedzielę, 26. maja 2024 r., podczas Mszy Św. o godz. 1100. 4. Kandydaci do Bierzmowania, spotykają się w każdą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 1800. Po Mszy młodzież pozostaje w kościele.
5.  W poniedziałek 11. września Parafialna Akcja Katolicka zaprasza serdecznie o godz. 1900 . do Klubu Parafialnego "FIDES"  na spotkanie Wszechnicy Edukacyjno-Formacyjnej, na którym w cyklu biblijnym zostanie przedstawiona ekranizacja "Księgi Rut" Starego Testamentu.
6. Intencje mszalne na I kwartał 2024 r. przyjmujemy w biurze parafialnym. W zakładce „Intencje Mszalne” na stronie internetowej parafii można zdalnie zamawiać Msze Święte. Szczegóły znajdziemy w Regulaminie.
7. Zachęcamy do zabrania z sobą gazety „Blachownia”, która wyłożona jest przy wyjściach z kościoła. Gazeta ukazuje się dzięki wspólnocie Domowego Kościoła.
8. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: wrześniowy numer „Skałki”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, „List do Pani”, „Małego Gościa Niedzielnego”.
9. Ostatnio do wieczności odeszli:
    † Małgorzata Westphal l.92
    † Kazimierz Puzyn l. 75.

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry