1. W dzisiejszą niedzielę na wszystkich Mszach świętych, razem z nami modlić się będą siostry ze Zgromadzenia Sióstr św. Dominika. Siostry przeżywają w tym roku Jubileusz 100-lecia pobytu w Gdańsku. Początki ich posługi związane są z naszą parafią, gdzie prowadziły dwie ochronki oraz współpracowały z Bł. Ks. Komorowskim w duszpasterstwie polonijnym. Siostry podzielą się swoją historią, będą też rozprowadzać publikacje książkowe.
 2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Światowy Dzień Misyjny i rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i za misjonarzy na całym świecie, a ofiary na tacę przeznaczone są na Papieskie Dzieła Misyjne. „Bóg zapłać!”
 3. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, obchodzimy:
  - w sobotę, święto, świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza oraz dzień imienin Ks. Abpa Tadeusza Wojdy, pamiętajmy o dostojnym Solenizancie w naszych modlitwach. Po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”.
 4. Dzisiaj o godz. 1700, zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, w dni powszednie o godz. 830 i 1830. Dzieci i młodzież, a szczególnie kandydatów do Bierzmowania i dzieci klas trzecich, zapraszamy na różaniec we wtorki i w środy o godz. 1700.
 5. W poniedziałek, 23. października, Parafialna Akcja Katolicka, zaprasza serdecznie po wieczornym Różańcu, ok. godz. 1915 do Klubu Parafialnego FIDES, na spotkanie w ramach Wszechnicy Edukacyjno-Formacyjnej z filmem biblijnym o Świętym Tomaszu Apostole.
 6. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas, odbędzie się we wtorek o godz. 1630 w Domu Parafialnym. W przyszłą niedzielę, odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc osobom starszym, którą przeprowadzi PZ Caritas. "Bóg zapłać!" za dar serca.
 7. Zebranie Rad Duszpasterskiej i Ekonomicznej naszej parafii, odbędzie się także we wtorek, 24. października, o godz. 1900 w Klubie Fides.
 8. W czwartek, po wieczornej Mszy św., zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 2000. W tym czasie również okazja do Spowiedzi.
 9. Modlitwa za zmarłych, to myśl święta i zbawienna- poucza nas Pismo Święte. Kartki na wypominki wyłożone są na ołtarzu „Jezu ufam Tobie!”. Za ofiary: „Bóg zapłać!”
 10. Schola Emmanuel zaprasza dzieci i młodzież na wakacyjny wyjazd rekolekcyjny w terminie od 21. do 29. czerwca 2024 r. W programie zwiedzanie Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Łodzi, to miejsca związane z św. Siostrą Faustyną, Pieniny, Babia Góra, Mosorny Groń, szlak Papieski. Warsztaty manualne, park linowy, termy/baseny. Koszt 1800 zł. Zaliczka pierwsza 200 zł do 15. listopada 2023 r., kolejna do 15. stycznia 2024 r. Zapisy u p. Izy. Zebranie odnośnie wyjazdu odbędzie sie w Niedzielę, 5. listopada, po Mszy św. o godz. 1100 w kościele.
 11. W przyszłą niedzielę w nocy, przesuwamy zegary z godz. 300 na 200 i przechodzimy na czas zimowy, śpimy o godzinę dłużej.
 12. W przyszły wtorek, o godz. 1800, zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych braci z KSM „ Semper Fidelis”, a po wieczornym nabożeństwie różańcowym, zapraszamy braci z KSM „Semper Fidelis” na miesięczne spotkanie do Klubu Fides.
 13. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: nowy numer parafialnej „Skałki”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, „List do Pani”, „Małego Gościa Niedzielnego”.
 14. Ostatnio odeszli do wieczności:
  † Felicja Redmerska, l. 93, zam. przy ul. Nad Stawem,
  † Ignacy Marzec, l. 72, zam. przy ul. Kilińskiego.
   Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry