1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu w kościele

o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Radujmy się niezliczoną rzeszą Świętych w niebie i prośmy ich o opiekę i wstawiennictwo u Boga w naszej drodze do nieba. 

2. W dzisiejszą uroczystość na cmentarzu Srebrzysko, nabożeństwo z procesją za zmarłych rozpocznie się o godz. 14.00, następnie przy Krzyżu zostanie odprawiona Msza św. 

3. Dziś po Mszy św. o godz. 18.00, za zmarłych i pomordowanych członków Polonii Gdańskiej, ok. godz. 19.15, zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową na cmentarzu Zaspa, w intencji pomordowanych Rodaków i zmarłych parafian. Spotykamy się przy grobie Bł. Ks. Bronisława.

4. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła:  

- w czwartek, I Czwartek Miesiąca, w modlitwie pamiętajmy o powołanych do służby Bożej,

- w piątek, przypada I Piątek Miesiąca. Okazja do Sakramentu Pokuty o godz. 7.00, 8.00 i od 17.00, a na Mszę św. zapraszamy o godz. 18.00.

- w sobotę, wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa oraz I Sobota Miesiąca, po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na „Godzinki”. Przed południem kapłani odwiedzą chorych.  O godz. 11.00 nabożeństwo I. sobotnie w kaplicy poprowadzi wspólnota RSMU AG.

5. W dniach Oktawy po ur. Wszystkich Świętych, tak ściśle ze sobą powiązanych, wspominamy tych, którzy odeszli od nas i modlimy się za nich, ofiarując Komunię św., zyskując odpusty i naszą modlitwę wypominkową, prosząc Boga, by i oni dołączyli do grona zbawionych. Odpusty, które można uzyskać i ofiarować za zmarłych: a/Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych: - odpust zupełny w dniach od 1. do 8. listopada, częściowy w inne dni; b/Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, jeżeli w Dniu Zadusznym nawiedzą pobożnie kościół i odmówią Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz wypełnią pozostałe warunki: przyjmą Komunię świętą, pomodlą się według intencji Ojca Świętego 

i wyrzekną się przywiązania do grzechu.

6. W czwartek, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny), zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.00 (w kościele) w intencji zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych. Natomiast o godz. 1730 zapraszamy na Wypominki połączone z modlitwą różańcową.

7. Modlitwa za zmarłych, to myśl święta i zbawienna - poucza nas Pismo Święte. Kartki na wypominki wyłożone są na ołtarzu „Jezu ufam Tobie!”. Za ofiary złożone, przeznaczone na konserwację dachu kościoła i plebanii, składamy: „Bóg zapłać!” Jest to zadanie inwestycyjno - remontowe na przyszły rok. Taca w najbliższą niedzielę będzie przeznaczona na ten cel.

8. W najbliższą niedzielę, podczas Sumy, zostaną poświęcone opłatki wigilijne, które będzie można nabyć: w zakrystii, w kiosku i w biurze parafialnym, za dowolną ofiarę, w tym roku przeznaczoną na konserwację dachów: kościoła i plebanii. „Bóg zapłać” za dar serca.

9. Zebranie odnośnie wyjazdu Scholi Emmanuel do Zawoi odbędzie się w niedzielę,

5. listopada br., po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele.

10. W niedzielę, zapraszamy wspólnotę Żywego Różańca, na wymianę tajemnic o godz. 17.00.

11. W imieniu PZ Caritas, prosimy o przynoszenie zimowej odzieży, obuwia, rękawic i skarpet do siedziby Caritasu w Domu Parafialnym, w I i III wtorek miesiąca od 16.00 do 17.00. „Bóg zapłać!”

12. Dziś kiosk parafialny będzie nieczynny.

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry