1. W dzisiejszą niedzielę, w naszej wspólnocie, gościmy Ks. Marcina Ciesielskiego pochodzącego z naszej Archidiecezji, obecnie proboszcza dwóch parafii w Ukrainie. Wygłosi do nas słowo o trudnej sytuacji Kościoła
  w diecezji Łuckiej, a ofiarami po Mszy św. będzie można wesprzeć Jego posługę. „Bóg zapłać!” za dar serca.
 2. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Ubogich i Dzień Pamięci o ofiarach wypadków drogowych.
 3. Dziś o godz. 1730 rozpoczną się Wypominki, połączone z modlitwą różańcową.
 4. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, obchodzimy:
  - w poniedziałek, wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera,
  - we wtorek, wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny oraz Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego,
  - w środę, wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, naszymi modlitwami obejmujemy wszystkich, którzy troszczą się o śpiew liturgiczny w naszej parafii,
  - w piątek, wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy,
  - w sobotę, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”, Dzień Kolejarza z racji wspomnienia Patronki św. Katarzyny Aleksandryjskiej,
  - w przyszłą niedzielę, będziemy obchodzić Uroczystość Chrystusa Króla, święto patronalne Gdańskiego Seminarium Duchownego oraz Liturgicznej Służby Ołtarza i Akcji Katolickiej. Jest to również Światowy Dzień Młodzieży w diecezji, rozpoczęcie o godz. 1430 w Oliwie.
 5. Od poniedziałku, 20. do czwartku 23. listopada włącznie, Parafialna Akcja Katolicka zaprasza do Klubu Parafialnego FIDES na godz. 1900 już po raz XXVI na doroczne „Wieczory Refleksji Religijnej
  i Społecznej”.
  W poniedziałek Wieczór Formacji Duchowej z tematem: Duchowość i posługa Zgromadzenia Sióstr Świętego Dominika w Polsce i w Gdańsku, poprowadzą Siostry Dominikanki Martyna i Kazimiera.
  We wtorek, 21. listopada, w ramach Wieczoru Historycznego prezes Radia Gdańsk, dr Adam Chmielecki wygłosi wykład: „Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko - apostoł Solidarności wielki patron naszych czasów?”
  W środę, 22. listopada, Wieczór Społeczny poprowadzi poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej obecnej kadencji - Kacper Płażyński. W czwartek, 23. listopada, tegoroczny cykl spotkań zakończy Wieczór Teologiczny, na którym katechezę: „Wierzę w Kościół”, wygłosi Ks. Prałat dr Mirosław Paracki. Niejako uzupełnieniem Wieczorów Refleksji Religijnej i Społecznej, jest wystawa plenerowa IPN na temat Zbrodni w Ponarach k. Wilna, autorstwa Przemysława Namsołka, którą oglądać można na zewnątrz kościoła od strony dawnego stadionu Gedanii do Niedzieli Chrystusa Króla włącznie. 
 6. Poświęcone opłatki wigilijne, można nabyć: w zakrystii, w kiosku i w biurze parafialnym, za dowolna ofiarę. „Bóg zapłać!”
 7. Poświęcenie książeczek, dzieciom przygotowującym się do I Komunii św., odbędzie się w przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 1100, a następnie zebranie dla rodziców.
 8. Tutki charytatywne są do odebrania w zakrystii. Napełnione, trwałą żywnością i środkami czystości, prosimy zwrócić do 15. grudnia br. do zakrystii lub biura. „Bóg zapłać!” za dar serca.
 9. W kiosku parafialnym, polecamy prasę katolicką: nowy numer parafialnej „Skałki”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, „List do Pani”, „Małego Gościa Niedzielnego”.
 10. Ostatnio odeszli do wieczności:
  † Jerzy Usarek, l. 70, zam. przy ul. Wajdeloty,
  † Marcin Motyl, l. 54, zam. przy al. Legionów.
  Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry