1. W dzisiejszą niedzielę, Liturgia Słowa nie pozawala nam zbyt szybko odejść od kontemplacji tajemnicy Narodzenia Pana Jezusa. Dziś Kościół prowadzi nas przez teksty podkreślające szczególną rolę Słowa Bożego. Tego Słowa, które jest Mądrością, Pociechą, Źródłem Życia, Stwórcą świata i człowieka. Słowa, które stało się ciałem i zamieszkało między nami.
 2. Dziś zdalna wymiana tajemnic dla wspólnoty Żywego Różańca.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
  - w czwartek, I Czwartek Miesiąca, w naszych modlitwach pamiętajmy o powołanych oraz módlmy się o nowe powołania do służby Bożej. Po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 2000 i okazja do sakramentu Pokuty i Pojednania.
  - w sobotę, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na "Godzinki".  
 4. Wczoraj, po wieczornej Mszy św. rozpoczęliśmy, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, Nowennę do św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski i Jedności, w czasie epidemii. W dniach od 2. do 10. stycznia, zapraszamy o godz. 1800 na Mszę św. oraz modlitwę z błogosławieństwem Bożym dla naszych domów na Nowy Rok Pański, z racji kolędy - wizyty duszpasterskiej. Będzie można zabrać z kościoła kartkę z modlitwą błogosławieństwa domu, wodę święconą w buteleczkach oraz obrazek kolędowy, wyłożone przy wyjściu z kościoła.
 5. W poniedziałek, 4. stycznia, w naszych modlitwach, pamiętajmy o Biskupie Pomocniczym naszej Archidiecezji, Biskupie Wiesławie Szlachetce, w 7. rocznicę święceń biskupich i Jego posługi. 
 6. W środę, 6. stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego, Msze św. będą odprawiane w kościele w porządku niedzielnym. Nie będzie Mszy św. w kaplicy. W tym dniu naszymi modlitwami i ofiarami wspieramy misjonarzy. Na każdej Mszy św. poświęcenia kadzidła i kredy, którą będziemy mogli nabyć u dziewcząt ze scholii „Gloria”, przy wyjściu z kościoła. W tym roku nie można organizować orszaków Trzech Króli. Można zorganizować Spacer Orszakowy w gronie rodziny. Materiały: korony, śpiewniki kolędowe oraz okolicznościowa gazetka, wyłożone są w kościele do zabrania. Po południu, o godz. 1700, odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu p. Organisty Błażeja wraz z żoną i naszych zespołów śpiewaczych. Serdecznie zapraszamy.
 7. W Niedzielę Chrztu Pańskiego, 10. stycznia, o godz. 1230 zapraszamy rodziców wraz z dziećmi ochrzczonymi w minionym roku, na Mszę św. dziękczynną. Msze św. będą odprawiane w kościele i w kaplicy. Przypomnijmy sobie datę swojego Chrztu św. Niedziela ta kończy okres Bożego Narodzenia i rozpoczyna Okres Zwykły w ciągu roku.
 8. W ostatnich dniach Starego Roku, udało się nam wymienić tabernakulum dla Jezusa Eucharystycznego. Składamy serdeczne podziękowania, staropolskim "Bóg zapłać!", wszystkim ofiarodawcom zarówno imiennym, jak i anonimowym, za dar serca dla naszej świątyni i wspólnoty.
 9. W niedzielę, 10. stycznia, zbiórka na tacę przeznaczona będzie na ogrzewanie naszego kościoła. Bardzo prosimy o zamykanie drzwi do kościoła. Za zrozumienie i ofiary składamy "Bóg zapłać".
 10. W tym roku Wielkanoc będziemy obchodzili 4. kwietnia. W każdą niedzielę - Paschę tygodnia, Kościół święty uobecnia wielkie wydarzenie, przez które Chrystus zwyciężył grzech i śmierć. Ze świąt Paschalnych wypływają wszystkie święte dni: Środa Popielcowa, rozpoczynająca Wielki Post przypada w tym roku 17. lutego. Wniebowstąpienie Pańskie 16. maja. Zesłanie Ducha Świętego 23. maja. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej 3. czerwca. W dniu 28. listopada przypada pierwsza Niedziela Adwentu.
 11. W biurze parafialnym przyjmujemy intencje mszalne oraz Msze św. gregoriańskie na 2021 r.

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry