1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. Msze św. są odprawiane w kościele w porządku niedzielnym. Naszymi modlitwami i ofiarami wspieramy dzisiaj misje i misjonarzy. W tym roku nie można organizować orszaków Trzech Króli, ale zachęcamy, by zorganizować Spacer Orszakowy w gronie rodziny. Dziś po południu, o godz. 1700, zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu p. organisty Błażeja z żoną oraz naszych zespołów śpiewaczych.
 2. Na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy, którą możemy nabyć u dziewcząt ze scholii „Gloria” przy wyjściu z kościoła. Dochód przeznaczony jest na wakacyjny wypoczynek dzieci. "Bóg zapłać".
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
  - w czwartek, I Czwartek Miesiąca, w naszych modlitwach pamiętajmy o powołanych oraz módlmy się o nowe powołania do służby Bożej. Po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 2000 i okazja do sakramentu Pokuty i Pojednania.
  - w sobotę, po Mszy św. o godz. 700, zapraszamy na "Godzinki".
 4. Po wieczornej Mszy św., przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, trwa Nowenna do św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski i Jedności, w czasie epidemii. Jeszcze do 10. stycznia zapraszamy o godz. 1800 na Mszę św. oraz modlitwę z błogosławieństwem Bożym dla naszych domów na Nowy Rok Pański z racji kolędy - wizyty duszpasterskiej. Będzie można zabrać z kościoła kartkę z modlitwą błogosławieństwa domu, wodę święconą w buteleczkach oraz obrazek kolędowy wyłożone przy wyjściu z kościoła.
 5. W Niedzielę Chrztu Pańskiego, o godz. 1230 zapraszamy rodziców wraz z dziećmi ochrzczonymi w minionym roku na Mszę św. dziękczynną. Niedziela ta kończy okres Bożego Narodzenia i rozpoczyna okres zwykły w ciągu roku.
 6. W tym roku Wielkanoc będziemy obchodzili 4. kwietnia. W każdą niedzielę - Paschę tygodnia, Kościół święty uobecnia wielkie wydarzenie, przez które Chrystus zwyciężył grzech i śmierć. Ze świąt Paschalnych wypływają wszystkie święte dni: Środa Popielcowa, rozpoczynająca Wielki Post przypada w tym roku 17. lutego. Wniebowstąpienie Pańskie - 16. maja. Zesłanie Ducha Świętego - 23. maja. Uroczystość Najświętszego  Ciała  i  Krwi  Pańskiej - 3. czerwca.  W dniu 28. listopada przypada pierwsza Niedziela Adwentu.
 7. W niedzielę, 10. stycznia, zbiórka na tacę przeznaczona będzie na ogrzewanie naszego kościoła. Bardzo prosimy o zamykanie drzwi do kościoła. Za zrozumienie i ofiary składamy "Bóg zapłać".
 8. W biurze parafialnym przyjmujemy intencje mszalne oraz Msze św. gregoriańskie na 2021 r.
 9. Ostatnio odeszli do wieczności:
  † Jadwiga Żuk, l. 83,
  † Tadeusz Kopczyński, l. 89. 
  Wieczny odpoczynek...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry