1. Niedziela Chrztu Pańskiego skłania nas do refleksji: co to znaczy być ochrzczonym? Co robimy, by dane nam nowe życie w Chrystusie rozwijać, doprowadzać do rozkwitu? Dzisiejsze święto kończy okres Bożego Narodzenia, a rozpoczyna Okres Zwykły w ciągu roku. Zgodnie z polską tradycją, dekoracja świąteczna i kolędy pozostają z nami aż do 2 lutego br.
 2. Dzisiejszą niedzielę zapraszamy, o godz. 1230, rodziców wraz z dziećmi ochrzczonymi w minionym roku na Mszę św. dziękczynną za łaski otrzymane podczas Chrztu świętego.
 3. Dzisiaj kończymy Nowennę do św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski i Jedności, w czasie epidemii. Zapraszamy o godz. 1800 na Mszę św. oraz modlitwę z błogosławieństwem Bożym dla naszych domów na Nowy Rok Pański z racji kolędy - wizyty duszpasterskiej. Będzie można zabrać z kościoła kartkę z modlitwą błogosławieństwa domu, wodę święconą w buteleczkach oraz obrazek kolędowy wyłożone przy wyjściu z kościoła.
 4. Dzisiejsza zbiórka na tacę przeznaczona jest na ogrzewanie naszego kościoła. Bardzo prosimy o zamykanie drzwi do kościoła. Za zrozumienie i ofiary składamy: "Bóg zapłać".
 5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
  - w środę, wspomnienie św. Hilarego, biskupa i doktora Kościoła,
  - w czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 2000 i okazja do sakramentu Pokuty i Pojednania.
  - w sobotę, po Mszy św. o godz.700 zapraszamy na "Godzinki".  
 6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Judaizmu w Kościele katolickim pod hasłem: „Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście” (Pwt 30,15).
 7. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan przypada w dniach 18-25. stycznia br. Przeżywamy go w tym roku pod hasłem: „Trwajcie w miłości mojej, a przyniesiecie owoc obfity”.
 8. W tym roku Wielkanoc będziemy obchodzili 4. kwietnia. W każdą niedzielę - Paschę tygodnia, Kościół święty uobecnia wielkie wydarzenie, przez które Chrystus zwyciężył grzech i śmierć. Ze świąt Paschalnych wypływają wszystkie święte dni: Środa Popielcowa, rozpoczynająca Wielki Post przypada w tym roku 17. lutego. Wniebowstąpienie Pańskie 16. maja. Zesłanie Ducha Świętego 23. maja. Uroczystość Najświętszego Ciała i  Krwi  Pańskiej  3. czerwca. W dniu 28. listopada przypada pierwsza Niedziela Adwentu.
 9. W biurze parafialnym przyjmujemy intencje mszalne oraz Msze św. gregoriańskie na 2021 r.
 10. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: naszą parafialną: świąteczno - noworoczną „Skałkę”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. Można też nabyć kalendarze na bieżący rok.

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry