1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa obchodzona jest na pamiątkę uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Niedziela Męki Pańskiej wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Już dziś, Drodzy Parafianie, przy wyjściu z kościoła przyjmijcie kartki z życzeniami świątecznymi.
 2. Z woli Jana Pawła II Niedziela Palmowa obchodzona jest jako Światowy Dzień Młodzieży. Módlmy się w intencji ludzi młodych, by radośnie przychodzili na spotkania z Chrystusem . Po Sumie rozpocznie się Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. W związku z trzecią falą pandemii, by zwiększyć liczbę uczestników podczas liturgii oraz zachować rządowe wskazania sanitarne, od niedzieli 14. marca, Msze św. z kaplicy zostały przeniesione do kościoła. I tak Msza św. z godz. 1030 odprawiona jest o 1015 a z godz. 1200 o godz. 1145. Przepraszamy ofiarodawców tych intencji mszalnych.
  Od 27. marca br. zmieniony został limit uczestników1 osoba na 20 m2 czyli w kościele 42. osoby. W związku z tym zapraszamy dziś na dodatkową Mszę św. o godz. 19oo, a od niedzieli wielkanocnej Mszę św. będą odprawiane: 600, 800 , 930, 1015, 1100, 1145, 1230, 1700, 1800, 1900.W czasie celebracji Triduum Paschalnego prosimy, aby wybrać tylko w jeden dzień udziału w ceremoniach, by dać szansę innym wiernym. Ceremonie będą transmitowane na stronie internetowej parafii.
 4. Dzisiaj o godz. 1700 rozpocznie się Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 5. PORZĄDEK LITURGICZNY WIELKIEGO TYGODNIA w szczegółach jest na tablicy ogł. i w internecie:
 • WIELKI PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA - Msze św. o godz. 700, 800 i 1800. Spowiedź o tych samych godzinach. Nie odkładajmy spowiedzi na drugą połowę tygodnia, gdy będą uroczyste celebracje Triduum Paschalnego.
 • WIELKI CZWARTEK – 1. kwietnia - dzień ustanowienia Sakramentu EUCHARYSTII i KAPŁAŃSTWA. Spowiedź rano od 700 do 900, po południu spowiedzi nie będzie. Uroczysta Msza św. WIECZERZY PAŃSKIEJ o godz. 1800. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do północy.
 • WIELKI PIĄTEK – 2. kwietnia - dzień MĘKI i ŚMIERCI PANA Jedyny dzień w roku, w którym nie odprawia się Mszy św. Obowiązuje post ścisły. Spowiedź od godz. 700 do 900 i od godz. 1600 do godz. 1730. Droga Krzyżowa o godz. 800 i 1400. Zachęcamy jednak, aby to nabożeństwo odprawić w gronie rodzinnym w swoim domu. Przykładowy tekst znajdziemy na naszej stronie parafialnej. Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 1800. Adoracja przy Grobie Bożym do północy.
 • WIELKA SOBOTA – 3. kwietnia - dzień OCZEKIWANIA na ZMARTWYCHWSTANIE, oraz wspomnienie naszego CHRZTU ŚW. Spowiedź od godz.700 do godz. 900 oraz od godz. 1600 do godz. 1900. W tym roku ŚWIĘCENIE POKARMÓW od godz. 1100 do godz. 1500. na zewnątrz kościoła. Jeżeli będzie deszczowa pogoda prosimy, aby pokarmy poświęcić samodzielnie w domu przed śniadaniem wielkanocnym. Obrzęd do pobrania ze strony parafialnej. Przypominamy o skarbonkach Caritas, na jałmużnę postną, które przynosimy na poświęcenie pokarmów. Ceremonie WIGILII  PASCHALNEJ  rozpoczną się  poświęceniem ognia o godz. 2000 . Prosimy o przyniesienie świec na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Następnie po ogłoszeniach wystawienie Najświętszego Sakramentu, chwila adoracji i błogosławieństwo parafii od głównych drzwi kościoła oraz w kościele uczestników ceremonii. Repozycja Najświętszego Sakramentu kończy liturgię. Po Wigilii nie będzie już Adoracji.
 • WIELKA NIEDZIELA – 4. kwietnia - Rezurekcja rozpocznie się o godz. 600  , nie będzie procesji eucharystycznej. Po błogosławieństwie koncelebrantów, posługujących i po repozycji Najświętszego Sakramentu rozpocznie się Msza św.  Po Komunii św. następuje Hymn; „Ciebie Boga wysławiamy”. Następna Msza św. o godz. 800 i dalej jak w niedzielę. Spowiedzi w I Święto nie będzie. Na Mszy św. godz. o 1230  będzie udzielony Chrztu św.
 1. Wszystkich chętnych zapraszamy w W. Poniedziałek i W. Środę na godz. 1900 w celu przygotowania Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
 2. W Wielki Wtorek - 30. marca, po Mszy św. wieczornej, zapraszamy na kolejną katechezę o Eucharystii, połączoną z modlitwą, poprowadzoną przez Wspólnotę Młodzieżową „Ogień Miłosierdzia”.
 1. Kapłani odwiedzą chorych z sakramentami świętymi przed świętami wielkanocnymi w Wielką Sobotę w godzinach przedpołudniowych. Chorych, można zgłaszać do Wielkiego Piątku w biurze parafialnym i zakrystii.
 2. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbony przy figurze św. Antoniego. „Bóg zapłać!”
 3. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: polecamy prasę katolicką: marcową „Skałkę”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „List do Pani”, „L`Osservatore Romano”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. Można też nabyć Pismo Święte i książki religijne.

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry