1. BDzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego jest dla nas wyjątkowo radosna. Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Dziś przeżywamy ostatni dzień Oktawy Wielkanocy, a Msze św. odprawiane są w kościele według nowego porządku: 630 ; 800 , 930, 1015, 1100, 1145, 1230, 1700, 1800, 1900.
 2. Dziś zbiórka na tacę przeznaczona będzie na malowanie naszego kościoła, w ramach przygotowań do Jubileuszu 50.lecia parafii. Za dar serca składamy „Bóg zapłać!”.
 3. 3. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Zachęcamy wiernych do podejmowania dzieł miłosierdzia i ich materialnego wspierania. Zapraszamy nowych wolontariuszy do wstępowania do P.Z. Caritas. W związku z zarządzeniem Metropolity Gdańskiego dziś przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc osobom starszym i bezdomnym. Za ofiary składamy: "Bóg zapłać!".
 4. Zapraszamy dzisiaj, z racji Niedzieli Miłosierdzia, na godz. 1500, do udziału w Godzinie Miłosierdzia. Dziś można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami wraz ze spełnieniem praktyk ku czci Miłosierdzia Bożego. Modlitwę poprowadzi Wspólnota Młodzieżowa „Ogień Miłosierdzia” wraz ze swoim Księdzem Opiekunem.
 5. Dzisiaj odbędzie się, w dalszym ciągu, zdalna wymiana tajemnic dla wspólnoty Żywego Różańca.
 6. W tym tygodniu obchodzimy:
  - we wtorek, Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej,
  - w środę, Święto Chrztu Polski - święto państwowe od 2019 r.,
  - w piątek, 94. urodziny papieża emeryta Benedykta XVI,
  - w sobotę, po Mszy św. o godz. 700  zapraszamy na „Godzinki”. 
 1. W czwartek po wieczornej Mszy św. rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i potrwa do godz. 2000 , w tym czasie okazja do sakramentu Pokuty i Pojednania.
 2. Za tydzień obchodzić będziemy Niedzielę Biblijną i rozpocznie się także Tydzień Biblijny. W kościele wyłożone są do zabrania karteczki ze skrótacją cytatów biblijnych do osobistego czytania.
 3. W biurze parafialnym przyjmujemy intencje mszalne oraz Msze św. gregoriańskie na drugie półrocze 2021 r.
 4. W kiosku parafialnym polecamy: prasę katolicką: świąteczną „Skałkę”,  „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „List do Pani”, „L`Osservatore Romano”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. Można też nabyć Pismo Święte, dewocjonalia i książki religijne.

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry