1. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Niedziela Dobrego Pasterza rozpocznie Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się za osoby powołane i prośmy o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Naszą modlitwą obejmijmy naszego parafianina, br. Jeremiego Tkaczyka, Dominikanina, który przygotowuje się do święceń diakonatu. Dzisiaj przypada Niedziela Modlitw za Kierowców - inicjatywa MIVA Polska oraz Dzień Modlitw o Urodzaje, z racji czci oddawanej św. Markowi Ewangeliście.
 2. Msze św. w niedziele i uroczystości nakazane odprawiane są w kościele według nowego porządku: 630 , 800 , 930, 1015, 1100, 1145, 1230, 1700, 1800. Dziś o 1900 po raz ostatni zostanie odprawiona. Od maja tej Mszy św. już nie będzie. Dzisiaj po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, które potrwa do rozpoczęcia Mszy o godz. 1700. Serdecznie zapraszamy, aby czuwać przy naszym Dobrym Pasterzu.
 3. Dziś, w ramach akcji charytatywnej Pola Nadziei, która ma na celu wsparcie siedmiu ośrodków hospicyjnych na Pomorzu. Przy wyjściu z kościoła, odbędzie się zbiórka do puszek. „Bóg zapłać!” Szczegóły znajdziemy na plakatach i stronie internetowej.
 4. W tym tygodniu obchodzimy w liturgii Kościoła:
  - w czwartek, wspomnienie św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła,
  - w sobotę, wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika, po Mszy św. o godz. 700  zapraszamy na „Godzinki”. W I Sobota Miesiąca, przed południem kapłani odwiedzą chorych. Natomiast o godz. 1100 w kościele modlitwa I sobotnia prowadzona przez Wspólnotę RSMU AG.
 1. Przed nami maj - miesiąc, któremu patronuje Maryja, Matka naszego Zbawiciela. Nabożeństwa majowe w tygodniu po wieczornej Mszy św. około godz. 1830. W niedziele po Mszy św. o godz. 1800. Apel Maryjny, w łączności z nabożeństwem majowym, dla wracających później do domu, codziennie o godz. 2000.
 2. We wtorek, o godz. 1900, zapraszamy na kolejną katechezę o Eucharystii z modlitwą uwielbienia, którą poprowadzi młodzież ze Wspólnoty „Ogień Miłosierdzia”.
 3. W czwartek, po wieczornej Mszy św., rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i potrwa do godz. 2000, w tym czasie okazja do sakramentu Pokuty i Pojednania.
 4. Przed nami, już blisko, uroczystość parafialna. W tym roku, z racji epidemii, będziemy ją przeżywać w ograniczeniach sanitarnych, co do liczby uczestników. W sobotę, 8. maja, zapraszamy na Msze św. ku czci św. Stanisława BM, Głównego Patrona Polski i naszej wspólnoty parafialnej. Msze św. o godz. 700, 800, 1000 oraz Suma o godz. 1800. Na tę Mszę św. zapraszamy wyznaczonych przedstawicieli parafialnych grup duszpasterskich. Homilie na wszystkich Mszach św. głosić będzie i Sumę odprawi ks. kan. Grzegorz Stolczyk, proboszcz parafii św. Alberta na Przymorzu.
 5. W kiosku parafialnym polecamy: prasę katolicką: majową „Skałkę”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „List do Pani”, „L`Osservatore Romano”,
  dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. Można też nabyć Pismo Święte, dewocjonalia i książki religijne.
 6. Ostatnio odeszli do wieczności:
  † Jan Łukasik, l. 90,
  † Rűdiger Seefeldt, l. 77,
  † Maria Mikołajun, l. 75,
  † Józefa Chmioła, l. 78,
  † Teresa Dolna, l. 87.
  Wieczny odpoczynek ...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry