1. Naszymi modlitwami obejmijmy tegorocznych maturzystów. Dziś obchodzimy Dzień Polonii oraz Flagi Narodowej. Dziś na nabożeństwo majowe zapraszamy po Mszy św. o g. 1800.
 2. Msze św. w niedziele i uroczystości nakazane, odprawiane są w kościele, według następującego porządku: 630, 800, 930, 1015, 1100, 1145, 1230, 1700, 1800. Od dziś Msza św. o godz. 1900 nie będzie już odprawiana.
 3. Dzisiaj, wymiana tajemnic dla Wspólnoty Żywego Różańca, odbędzie się jeszcze zdalnie.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  - w poniedziałek, uroczystość NMP Królowej Polski modlimy się za Ojczyznę w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3. maja. Msze św. tylko w kościele w porządku niedzielnym. Msza św. za Ojczyznę zostanie odprawiona o godz. 1230.
  - we wtorek, wspomnienie św. Floriana, Patrona strażaków,
  - w czwartek, święto św. Apostołów Filipa i Jakuba oraz I Czwartek Miesiąca, módlmy się o nowe powołania do służby Bożej,
  - w piątek, przypada I Piątek Miesiąca, okazja do spowiedzi przed Mszą św. o godz. 700, 800 i od 1630. W tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 1700 Msza św. dzieci i młodzieży.
 1. Przed nami, 8. maja, uroczystość parafialna. W tym roku, z racji epidemii, będziemy ją przeżywać w ograniczeniach sanitarnych, co do liczby uczestników. W sobotę zapraszamy na Msze św. ku czci św. Stanisława BM, Głównego Patrona Polski i naszej wspólnoty parafialnej. Msze św. o godz. 700, 800, 1000 oraz Suma o godz. 1800. Na tę Mszę św. zapraszamy wyznaczonych przedstawicieli parafialnych grup duszpasterskich. Homilie na wszystkich Mszach św. głosić będzie i Sumę odprawi ks. kan. Grzegorz Stolczyk, proboszcz parafii św. Alberta na Przymorzu. Z racji uroczystości nie odbędą się „Godzinki”. Podczas Sumy zostaną „wprowadzone” do naszej parafii Relikwie św. Józefa Sanchez del Rio, młodego Męczennika z Meksyku, w związku z 25-leciem Akcji Katolickiej działającej w naszej parafii i Archidiecezji. Więcej na ten temat znajdziemy w majowej „Skałce”.
 1. Rozpoczął się maj - miesiąc, któremu patronuje Maryja, Matka naszego Zbawiciela. Nabożeństwa majowe, w tygodniu i w niedziele, po wieczornej Mszy św. o godz. 1800. Apel Maryjny, w łączności z nabożeństwem majowym, dla później wracających do domu, codziennie o godz. 2000.
 2. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w czwartek o godz. 1900 w sali św. Cecylii w Domu Parafialnym.
 3. W czwartek, po wieczornej Mszy św., rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i potrwa do godz. 2000, w tym czasie okazja do sakramentu Pokuty i Pojednania.
 4. W przyszłą niedzielę odbędzie się comiesięczna zbiórka na tacę, która przeznaczona jest na malowanie ścian i sufitu naszego kościoła. Za zrozumienie i ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”
 5. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: majową „Skałkę”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „List do Pani”, „L`Osservatore Romano”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. Można też nabyć Pismo Święte, dewocjonalia oraz książki religijne.
 6. Ostatnio odeszły do wieczności:
  † Renata Dębicka, l. 80,
  † Eryka Piotrowska, l. 96, z 5 Róży.  
  Wieczny odpoczynek...  

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry