1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Święto Dziękczynienia - dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem oraz wspominamy rocznicę pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w Gdańsku i Sopocie (1999). Natomiast po południu, o godz. 1700, odbędzie się wymiana tajemnic dla wspólnoty Żywego Różańca.
 2. W ramach „oktawy” Bożego Ciała zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800, po której będzie odprawione nabożeństwo eucharystyczne i procesja wokół kościoła. Dziś procesja po nabożeństwie eucharystycznym o godz. 1730. Do udziału zapraszamy LSO, poczty sztandarowe oraz dzieci.
 3. Dzisiaj, kolejna zbiórka na tacę, będzie przeznaczona na malowanie ścian i sufitu naszego kościoła. Za zrozumienie i ofiary składamy „Bóg zapłać!”
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  - w poniedziałek, wspomnienie bł. męczenników: Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, prezbiterów,
  - we wtorek, wspomnienie św. Jadwigi Królowej,
  - w czwartek, zakończenie obchodów ku czci Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, po Mszy św. o godz. 1800 odbędzie się błogosławieństwo wianków, które będzie można nabyć u Scholii Gloria,
  - w piątek, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje post oraz zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Dnia 11-12. czerwca przypada 34. rocz. pobytu Jana Pawła II w Trójmieście, (1987)
  - w sobotę, wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, po Mszy św. o godz. 700  zapraszamy na „Godzinki”.
 5. Tradycyjnie w czerwcu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odprawiane są w dni powszednie po Mszy św. wieczornej ok. godz. 1830, a w niedziele o godz. 1730.
 6. W przyszłą niedzielę na Mszach św. o godzinie 930, 1100 i 1230 zaśpiewa Schola Emmanuel, która po Mszach św. będzie prowadziła zbiórkę do puszek na wakacyjny wyjazd scholii i dzieci z naszej parafii do Kacwina. W tym roku wyjeżdża z nami 30. dzieci. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”
 7. Na Nabożeństwo Fatimskie zapraszamy w niedzielę, 13. czerwca, rozpocznie się Mszą św. o godz. 2000, a następnie z figurą Matki Bożej, wyruszy procesja różańcowa wokół kościoła.
 8. Do 20. czerwca br., Msze św. będą odprawiane tylko w kościele według następującego porządku: 630, 800, 930, 1015, 1100, 1145, 1230, 1800. Od niedzieli 27. czerwca br., z racji wakacji, nie będzie Mszy św. w kaplicy oraz w kościele o godz. 1015 i 1145. Natomiast w lipcu i sierpniu, z powodu wyjazdów z grupami duszpasterskimi oraz  urlopami kapłanów, Msze św. w tygodniu będą odprawiane o godz. 700 i 1800, czyli nie będzie Mszy św. o godz. 800.
 9. W okresie wakacji i urlopów - w lipcu i sierpniu - biuro parafialne będzie czynne w pn. śr. pt. od godz. 1700 do 1800, natomiast we wt. i czw. od godz. 900 do 1100.
 10. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: czerwcową „Skałkę”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „List do Pani”, „L`Osservatore Romano”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. „Galilea” - czasopismo biblijne. Można też nabyć Pismo Święte oraz dewocjonalia.

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry