1. W dzisiejszą niedzielę, przeżywamy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Orędzie Ojca Świętego Franciszka brzmi: «Chodź i zobacz» (J 1, 46). Komunikować, spotykając osoby, tam gdzie są, i takie, jakie są!
 2. Dzisiaj odbywa się krajowa Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę.
 3. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła obchodzimy:
  - poniedziałek, wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy,
  - we wtorek, święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty,
  - w czwartek wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera,
  - w sobotę, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na "Godzinki".
 4. Po wakacjach rozpoczęło się przygotowanie do przyjęcia sakramentów świętych. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św., mają swoje spotkanie we wtorek o godz. 1700, dla Szkoły Podstawowej nr 24, w czwartek o godz. 1700, dla Szkoły Podstawowej nr 49,w sali Św. Andrzeja w Domu Parafialnym. Termin uroczystości I Komunii św. dzieci, zaplanowany jest na sobotę 21. maja 2022 r. o godz. 1100 w kościele. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na spotkania w środy o godz. 1900 w sali św. Cecylii w Domu Parafialnym.
 5. Zapraszamy na spotkania parafialnych grup duszpasterskich, według planu z ubiegłego roku. Ks. Krzysztof Mierzejewski poprowadzi Apostolat Maryjny oraz wspólnotę Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej AG, odwiedzać też będzie chorych. Ks. Łukasz Zakrzewski poprowadzi grupy Ks. Łukasza Grelewicza. Natomiast Ks. Wojciech Szornak oraz Ks. Proboszcz, mają dalej te grupy, którymi opiekowali się dotychczas.
 6. W czwartek, po wieczornej Mszy św., rozpocznie się Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i potrwa do godz. 2000, w tym czasie okazja do sakramentu Pokuty i Pojednania.
 7. W przyszłą niedzielę, po Sumie, rozpocznie się Adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do nabożeństwa eucharystycznego o godz. 1730. Zapraszamy parafian.
 8. Za tydzień, przed kościołem, odbędzie się zbiórka do puszek na KUL i uczelnie katolickie naszej Archidiecezji. "
  Bóg zapłać!" za ofiary.
 9. W kiosku parafialnym, polecamy prasę katolicką: wrześniowy numer "Skałki", "Gościa Niedzielnego", "Niedzielę", "L`Osservatore Romano", "Rycerza Niepokalanej", "Cuda i łaski Boże", "Małego Gościa", "List do Pani" oraz czasopismo biblijne "Galilea". Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 10. Od 1. września - biuro parafialne - jest czynne w pn., śr., pt., od godziny1700 do 1900, natomiast  we wt. i czwartek od godz. 900 do 1100.
 11. Ostatnio odeszła do wieczności:
  + Weronika Maksimczuk, l. 98, zam. przy ul. Krzemienieckiej.
  Wieczny odpoczynek...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry