1. W ostatnią Niedzielę roku liturgicznego, obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla, święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza i Akcji Katolickiej, która zaprasza na Mszę św. o godz. 1230. Jest to również Światowy Dzień Młodzieży w diecezji, rozpoczęcie o godz. 1430 w Oliwie.
 2. Poświęcenie książeczek, dzieciom przygotowującym się do I Komunii św., odbędzie się dziś, podczas Mszy św. o godz. 1100, a następnie zebranie dla rodziców.
 3. Dzisiaj odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc migrantom, organizowana przez Caritas Polska. Za złożone ofiary składamy „Bóg zapłać!”
 4. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, obchodzimy:
  - w poniedziałek, wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, naszymi modlitwami obejmujemy wszystkich, którzy troszczą się o śpiew liturgiczny w naszej parafii,
  - w środę, wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy,
  - w czwartek, wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy oraz Dzień Kolejarza,
 5. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie parafialnego zespołu synodalnego, które odbędzie się w środę o godz. 1900 w Klubie Fides.
 6. W czwartek, po wieczornej Mszy św., rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i potrwa do godz. 2000, w tym czasie okazja do Sakramentu Pokuty.
 7. Zapraszamy na uroczyste nieszpory pierwszej niedzieli Adwentu, które wspólnie odśpiewamy w Archikatedrze Oliwskiej w sobotę, 27. listopada o godzinie 1930.
 8. W przyszłą niedzielę, Adwentem, rozpocznie się nowy rok kościelny i duszpasterski pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”.
 9. Parafialny Zespół Caritas, organizuje w naszej parafii ogólnopolską akcję, „Tutki Charytatywne”. Można je odebrać w zakrystii, a napełnione przynieść do 17. grudnia do zakrystii lub biura parafialnego. "Bóg zapłać" za dobroć serca.
 10. Modlitwa za zmarłych, to myśl święta i zbawienna - poucza nas Pismo Święte. Kartki na wypominki wyłożone są na ołtarzu „Jezu ufam Tobie”. Codziennie o godz. 1730, zapraszamy na Wypominki. Złożone ofiary, przeznaczone będą na malowanie naszego kościoła. „Bóg zapłać”.
 11. Poświęcone opłatki wigilijne, można otrzymać za dobrowolną ofiarą: w zakrystii,
  w biurze i w kiosku parafialnym. Za złożone ofiary składamy: „Bóg zapłać”.
 12. Za tydzień, po Sumie, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa do rozpoczęcia nabożeństwa eucharystycznego o godz. 1730.
 13. Intencje mszalne na pierwsze półrocze 2022 r., można składać, dalej tradycyjnie, w biurze parafialnym. Została uruchomiona zakładka, Intencje Mszalne, na naszej stronie internetowej www.stanislawbiskup.pl, by umożliwić zamawianie oraz składanie stypendium mszalnego w wersji elektronicznej:  31 1240 5400 1111 0011 0910 2226.
 14. W kiosku parafialnym, polecamy prasę katolicką: listopadowy numer „Skałki”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, „Małego Gościa”, „List do Pani” oraz czasopismo biblijne „Galilea”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 15. W imieniu Apostolatu Maryjnego zapraszamy od 900 do 1400 do Klubu Fides, na smaczne ciasta, kawę i herbatę.
 16. Ostatnio odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Agata Ojdowska l. 14,
  † Teresa Rogacka, l. 91,
  † Edmund Jezierski, l. 80.
  Wieczny odpoczynek…

 

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry